POZNAJMY SIĘ

Nazywam się Agata Prostko. Jestem założycielką i właścicielką pracowni APRO DESIGN.

Od roku 2003 projektuję wnętrza i meble.

Od roku 2019 prowadzę swoją autorską pracownię o nazwie APRO DESIGN.

Przez 17 lat swojej pracy stworzyłam ponad tysiąc projektów wnętrz dla inwestorów w Polsce i we Francji.

O PROJEKTOWANIU

Robię to, w czym jestem najlepsza, starając się realizować wszystkie zlecenia z sercem i pełnym zaangażowaniem. Projektowanie wnętrz jest moją ogromną pasją, popartą zdobytą wiedzą oraz wieloletnim doświadczeniem. W swoich pracach kładę nacisk przede wszystkim na funkcjonalność, ergonomię i nietuzinkowość. Ważna jest dla mnie estetyka: proporcje, barwy oraz spójność pod względem stylistycznym.

Dążę w swoich pracach do pomysłowego zagospodarowania przestrzeni, schowków, wnęk i szaf, starając się przy tym zachować równowagę między praktycznością a harmonią.

Do każdego projektu podchodzę indywidualnie. Staram się znaleźć układ funkcjonalny, kolorystykę i materiały dopasowane do inwestorów i ich potrzeb.

Od roku 2019 dysponuję najnowszym sprzętem i oprogramowaniem do projektowania. Dzięki temu moje prace jeszcze dokładniej i doskonalej odzwierciedlają rzeczywistość.

Projekt uważam za gotowy dopiero wtedy, kiedy zyskuje on pełną aprobatę Klienta.

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ APRO DESIGN?

Ludzkie podejście – APRO DESIGN jest niewielką firmą, która wykonuje projekty ”szyte na miarę” Klienta. Wybierając Apro Design macie Państwo gwarancję indywidualnego podejścia oraz autentycznego zainteresowania Państwa potrzebami. Stawiamy na jakość projektów i jakość kontaktu z klientem.

Bezpośredni kontakt – jako właścicielka pracowni angażuję się w każdy projekt. Dzięki temu mają Państwo pewność, że na kazdym etapie współpracy rozmawiają z osobą odpowiedzialną za Państwa aranżacje i otrzymują wyczerpujące informacje z pierwszej reki.

Pełen profesjonalizm – dzięki branżowemu wykształceniu oraz dużemu doświadczeniu znamy się na projektowaniu wnętrz. Na pomysły, których nie da się zrealizować czy plagiaty, zwyczajnie nie ma i nigdy miejsca u nas nie będzie.

Jesteśmy niezależni – proponowane przez nas produkty są z różnych sklepów i półek cenowych. Nie jesteśmy związani z żadnym producentem czy sklepem na wyłączność, sami też nie prowadzimy sprzedaży w celu dodatkowego zarobku. Produkty dobieramy tak, by jak najlepiej pasowały do projektu, budżetu i potrzeb, a nie dla prowizji od innych handlowcow.

Mamy szeroką ofertę – w zależności od potrzeb i kwoty, jaką planują Państwo wydać na projekt, możecie wybrać zakres współpracy dopasowany do Państwa potrzeb: od samodzielnych aranżacji po projekt kompleksowy z nadzorem autorskim.

PRYWATNIE

Prywatnie jestem szczęśliwą mężatką i mamą trójki dzieci, mieszkanką Tuczna pochodzącą z Gorzowa Wielkopolskiego. Ukończyłam dwa kierunki studiów: Architektura Wnętrz na Politechnice Białostockiej oraz Ergonomię i Projektowanie Form Użytkowych na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim.

Od najmłodszych lat interesowałam się sztuką, architekturą i malarstwem. Już jako przedszkolak wiedziałam co chcę robić, kiedy dorosnę, nie rozstając się z blokiem rysunkowym i kompletem kredek. Odkąd tylko pamiętam, malowałam, rysowałam, szyłam, projektowałam i realizowałam różne pomysły związane ze sztuką i architekturą.

Moje pierwsze komercyjne projekty wnętrz koncentrowały się w dużej mierze na estetyce i ergonomii.

Kolejne lata doświadczeń nauczyły mnie, aby koncentrować się przede wszystkim na ergonomii, a dopiero potem na estetyce.

Rozwój mój i mojej ideologii związanej z projektowaniem architektury zmieniał się i kształtował przez te wszystkie lata pracy. Setki wykonanych projektów, wiele przeczytanych książek psychologicznych i branżowych oraz rozmów z klientami, wykonawcami i innymi architektami wzbogaciło mnie nie tylko jako człowieka, ale również jako projektanta i naprowadziło na trochę odmienne od standardowo przyjętych w społeczeństwie norm postrzegania i kreowania architektury wnętrz. Moją największą wartością stanowiącą o mądrej i pięknej architekturze stało się pragnienie tworzenia jej przede wszystkim z myślą i intencją, aby była właściwie dopasowana do człowieka, który w niej będzie mieszkał lub przebywał.

Jestem przekonana o tym, że oprócz czystej ergonomii i pięknego wyglądu istotą wspaniałego wnętrza jest to, aby jego układ, proporcje, faktury, kolory i detale sprzyjały klientowi w wykonywaniu jego codziennych czynności, a te wszystkie wymienione elementy były koherentne z nim i jego stylem życia. Przestrzeń powinna być spasowana z osobowością, dawać poczucie bezpieczeństwa i spokoju, wzmacniać i koić, a nawet – co może niektórych zaskoczyć – powinna współgrać z duchowymi doznaniami takimi, jak poczucie łączności z otoczeniem, w mniejszym lub w większym stopniu.

Kiedy podczas tworzenia biorę pod uwagę wyżej wymienione aspekty wiem, że nowo stworzona przestrzeń będzie częścią uczuć, myśli i ducha mojego klienta, dla którego wnętrze zostało utworzone, a nie tylko pięknem samym w sobie, estetycznie i ergonomicznie udekorowanym pomieszczeniem. Każdy z nas jest przecież niepowtarzalny i wyjątkowy i dlatego zasługuje na niepowtarzalne i wyjątkowe wnętrze o stylu dopasowanym specjalnie do jego właściciela lub właścicieli.

Osobą, przy której w głównej mierze, ale i nie tylko zdobywałam wiedzę praktyczną dotyczącą prac budowlano – wykończeniowych (i którą oczywiście nadal pogłębiam), jest mój mąż Jarosławowi Prostko – z wykształcenia technik budownictwa, technolog robót wykończeniowych, specjalista z tytułem mgr w dziedzinie ergonomii i projektowaniu form użytkowych, prowadzący własną firmę budowlaną „Twórcy Wnętrz Jarosław Prostko”. Jego pragmatyzm i wieloletnie doświadczenie we wdrażaniu różnorodnych koncepcji wnętrzarskich, pomogły mi spojrzeć na architekturę wnętrz z innej perspektywy, a moje aranżacje zyskały i nabrały praktyczniejszego, wysublimowanego wymiaru i spójnej wizji. Dzięki temu zwiększyła się moja pewność, że to co robię ma lepszą jakość i głębię, jak również z tego powodu dobitniej uzmysłowiłam sobie, że praca architekta to moje powołanie i przeznaczenie.

My, czyli: „Apro Design Agata Prostko” oraz „Twórcy Wnętrz Jarosław Prostko” zwykle pracujemy niezależnie od siebie, starając się zachować równowagę pomiędzy życiem zawodowym i osobistym. Jednak nie raz łączyliśmy siły na życzenie Klientów – i to z doskonałym rezultatem, dzięki wspólnemu dążeniu do perfekcji oraz partnerskiemu porozumieniu.

Document-page-001

Referencje

Praca

Stale doskonalę swój warsztat i umiejętności, gromadząc od lat cenne doświadczenie. Biorę udział w konferencjach, sympozjach, wystawach, seminariach oraz targach architektonicznych. Współpracuję z ambitnymi i profesjonalnymi architektami.

Jeśli masz ochotę dołączyć do naszego zespołu, prześlij informacje o sobie i swoim dorobku na adres e-mailowy: aprostko@o2.pl