Nabycie nieruchomości to pierwszy krok na drodze do cieszenia się swoim własnym miejscem na Ziemi. Drugim jest dostosowanie jej do naszych potrzeb i przygotowanie do zamieszkania. Wydawać by się mogło, że aranżacja wnętrz nie jest niczym skomplikowanym. Nic bardziej mylnego. To proces, który nierzadko trwa wiele miesięcy i nie ogranicza się wyłącznie do wybrania koloru farb na ściany, pokrycia podłogi czy konkretnych mebli. Wymaga fachowej wiedzy, zmysłu logicznego, odrobiny kreatywności i sporej ilości czasu oraz cierpliwości. Brakuje Ci którejkolwiek z tych rzeczy? W takim razie rozważ skorzystanie z usługi aranżacji wnętrz, którą świadczymy w Pile!

Zaplanować wszystko od a do z

Praca architekta wnętrz jest kompleksowa i składa się z kilku etapów. Rozpoczynamy ją od przeprowadzenia długiej rozmowy z klientem, aby poznać jego oczekiwania i ewentualną wizję tego, jak chciałby, aby wyglądała posiadana przez niego nieruchomość. Dokładnie wiesz, na czym Ci zależy? To znakomicie, z przyjemnością skonsultujemy z Tobą Twoje pomysły i dołożymy wszelkich starań ku temu, by stały się rzeczywistością w możliwie jak najkrótszym czasie.

Jeśli dopiero poszukujesz inspiracji – także nie będzie to problemem. Na bieżąco śledzimy trendy i zaproponujemy Ci kilka rozwiązań dopasowanych do specyfiki Twojego lokum, czerpiąc z nowoczesnej lub klasycznej stylistyki. Wykonamy plan zagospodarowania przestrzeni tak, aby codzienne funkcjonowanie było dla Ciebie przyjemne, pozbawione niepotrzebnej frustracji oraz żebyś był w pełni zadowolony z estetyki pomieszczeń. Podkreślimy ich zalety, tuszując ewentualne mankamenty. Przygotujemy wizualizacje i skonsultujemy je z Tobą, a następnie przejdziemy do wyboru konkretnych materiałów. Niezależnie od tego, czy interesuje Cię aranżacja mieszkań, czy domów jednorodzinnych, w Pile otrzymasz to, czego potrzebujesz.

Istotna rola szczegółów

Wyposażone lokum nie stanowi jeszcze końca naszej pracy. Aby uzyskać unikalny rezultat, wobec którego nikt nie przejdzie obojętnie, potrzebne jest jeszcze postawienie kropki nad i. To nic innego, jak zaopatrzenie nieruchomości w stosowne dodatki, które są w stanie dopełnić daną estetykę lub zupełnie przełamać charakter pomieszczenia, czyniąc je bardziej intrygującym. Mogą to być zarówno obrazy, rzeźby, jak i świece czy lampy o nietypowych kształtach. To z pozoru drobne szczegóły, które robią ogromną różnicę. Ich umiejętnym użyciem zajmuje się dekorator wnętrz, którego w Pile także znajdziesz bez problemu.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług!

FAQ APRO Design

Jeśli Państwo potrzebujecie jedynie projekt funkcjonalny lub projekt koncepcyjny – jest taka możliwość.

Tak, nasza pracownia wykonuje również aranżacje wnętrz dla pojedynczych pomieszczeń.

Czas wykonania projektu jest zależny od wielkości projektowanego metrażu oraz kubatury, od rodzaju projektu oraz stylu aranżacji. Wykonanie projektu wykonawczego trwa dłużej, szybciej zaś tworzy się projekt koncepcyjny. Więcej czasu należy z reguły poświęcić aranżacji z elementami klasycznymi, natomiast krócej i sprawniej trwa projektowanie wnętrza w stylu nowoczesnym. Termin ukończenia projektu wnętrz podajemy Państwu podczas podpisywania umowy, po wspólnym ustaleniu warunków współpracy.

Jeśli mają Państwo wątpliwości czy styl wnętrza, jaki chcieliby Państwo uzyskać jest możliwy do zaprojektowania, pytając o ofertę cenową proszę o dołączenie 2-3 zdjęć wnętrz, które Państwu się podobają. Zawsze staram się, aby moi Klienci byli w pełni usatysfakcjonowani z aranżacji, którą dla nich wykonałam.

Moimi Klientami są przeważnie prywatni inwestorzy, ale mam w swoim dorobku również stacje benzynowe, gabinety lekarskie, lokale biurowe, sklepy, restauracje, kawiarnie i puby. Moje biuro mieści się w Tucznie w województwie zachodniopomorskim, ale prowadzę projekty wnętrz na terenie całej Polski i za granicą.

Wycena projektu jest zawsze przygotowywana indywidualnie. Biorę pod uwagę różne czynniki, m.in. całkowity metraż lokalu, ilość i rodzaj pomieszczeń, stan lokalu (deweloperski/do remontu). Szacuję, ile pracy wymaga dana inwestycja. W celu przygotowania oferty proszę o przesłanie na adres e-mail rzutu lokalu z podanymi metrażami poszczególnych pomieszczeń oraz następujących informacji:
* czy ilość/funkcja pomieszczeń ma być taka sama czy inna w stosunku do przesłanego planu?
* czy projektem mają zostać objęte wszystkie pomieszczenia?
* czy lokal jest w stanie deweloperskim, w trakcie budowy czy z rynku wtórnego (do remontu)?
* w przypadku mieszkań – kiedy jest planowany termin odbioru; w przypadku domów jednorodzinnych – jaki jest aktualnie etap budowy?
– gdzie znajduje się lokal?
– czy projekt miałby być: online (na odległość), funkcjonalny, koncepcyjny, wykonawczy bez nadzoru autorskiego, wykonawczy z nadzorem autorskim, pod klucz?

Home staging to jedno z narzędzi marketingowych, które stosuje się przy sprzedaży lub wynajmie nieruchomości. Podstawową zasadą home stagingu jest osiągnięcie jak najwyższej ceny mieszkania przy jak najmniejszym nakładzie kosztów. Polega to na wprowadzeniu delikatnych zmian, najczęściej poprzez odpowiednią stylizację lub na wykonaniu inscenizacji pokazującej, jak dane pomieszczenie może wyglądać i jaką funkcję spełniać, jak również na pokazaniu walorów mieszkania.

Projekt zmian lokatorskich jest to dokumentacja projektowa (rysunki techniczne) dla dewelopera, na podstawie której dokona on w zakupionym przez nas mieszkaniu zmian budowalnych tj. ustawienia ścian i lokalizacji wszelkich instalacji (elektrycznych, hydraulicznych, wodno-kanalizacyjnych, wentylacji i CO). Projekt taki to nowy, dostosowany do własnych potrzeb, spersonalizowany układ funkcjonalny całego mieszkania. Projekt zmian lokatorskich, aby spełniał swoją rolę musi być zaplanowany przy kupnie mieszkania lub w trakcie (a najlepiej we wczesnym stadium) jego budowy.