Rynek nieruchomości rządzi się swoimi prawami. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na zakup własnego lokum, traktując to jako inwestycję i drogę do osiągnięcia życiowej stabilizacji. Mieszkania i domy często także sprzedajemy i zależy nam na tym, by zrobić to z jak największym zyskiem i na możliwie jak najbardziej atrakcyjnych warunkach.

Sytuacja zmienia się dynamicznie, a konkurencji nie brakuje. Co zrobić, aby znaleźć nabywcę i dokonać satysfakcjonującej transakcji? Jeśli Twoja nieruchomość na sprzedaż jest ulokowana w Pile lub okolicy, warto byś zainteresował się homestaging.

Odpowiednia prezentacja kluczem do sukcesu

Decydującą kwestią w przypadku sprzedaży nieruchomości jest zazwyczaj jej wygląd. Wszyscy lubimy przebywać w atrakcyjnych wizualnie wnętrzach. Poza tym, wielu konsumentów pragnie znaleźć lokum, do którego może niemal od razu się wprowadzić, nie tracąc czasu na kosztowne remonty i prace modernizacyjne. Warto podkreślić, że nawet niepozorne nieruchomości mogą mieć zadziwiający potencjał. Wystarczy jedynie wiedzieć, jak go z nich wydobyć.

Właśnie temu służy usługa homestaging, którą świadczymy w Pile. Na czym dokładnie ona polega? Podejmujemy wiele kompleksowych działań, które mają na celu uczynienie mieszkania lub domu bardziej zachęcającym dla osób zainteresowanych ich posiadaniem. Dzięki temu szybciej dochodzi do sprzedaży, a oferta zostaje wybrana spośród innych, konkurencyjnych. Nie musisz obawiać się całkowitej rewolucji. W wielu przypadkach wystarczy jedynie kilka kosmetycznych zmian, aby móc cieszyć się wspaniałymi efektami!

Home staging odmieni Twoje wnętrze w Pile

Naszą pracę rozpoczynamy od wypunktowania zalet i mankamentów danego lokum. Bazując na tych danych, wdrażamy proces, którego celem jest zatuszowanie słabych stron i położenie nacisku na atuty. Możesz nam wierzyć, że jeśli chodzi o homestaging, mieszkańcy Piły otrzymują od nas profesjonalną pomoc na wysokim poziomie. Jesteśmy na bieżąco z aktualnie obowiązującymi trendami i kierujemy się połączeniem zmysłu logicznego i wizji kreatywnej.

Doradzimy Ci, czy warto odświeżyć lokum, czy też poprzestać na zabiegach, które nie wymagają zbyt dużych nakładów finansowych. Przykładowo pomalowanie ścian na biało i umieszczenie w pokoju dużego lustra jest w stanie optycznie powiększyć pomieszczenie i sprawić, że będzie wydawało się dużo jaśniejsze i przestronniejsze. Z kolei pozbycie się zbyt dużej liczby mebli nada wrażenia nowoczesnego minimalizmu. Po wprowadzeniu zmian wykonujemy szereg fotografii, które dodatkowo uwypuklą zalety nieruchomości i pomogą w jej stosownej prezentacji, na przykład na stronie internetowej biura nieruchomości. Dzięki temu nikt nie przejdzie obok niej obojętnie.

FAQ APRO Design

Jeśli Państwo potrzebujecie jedynie projekt funkcjonalny lub projekt koncepcyjny – jest taka możliwość.

Tak, nasza pracownia wykonuje również aranżacje wnętrz dla pojedynczych pomieszczeń.

Czas wykonania projektu jest zależny od wielkości projektowanego metrażu oraz kubatury, od rodzaju projektu oraz stylu aranżacji. Wykonanie projektu wykonawczego trwa dłużej, szybciej zaś tworzy się projekt koncepcyjny. Więcej czasu należy z reguły poświęcić aranżacji z elementami klasycznymi, natomiast krócej i sprawniej trwa projektowanie wnętrza w stylu nowoczesnym. Termin ukończenia projektu wnętrz podajemy Państwu podczas podpisywania umowy, po wspólnym ustaleniu warunków współpracy.

Jeśli mają Państwo wątpliwości czy styl wnętrza, jaki chcieliby Państwo uzyskać jest możliwy do zaprojektowania, pytając o ofertę cenową proszę o dołączenie 2-3 zdjęć wnętrz, które Państwu się podobają. Zawsze staram się, aby moi Klienci byli w pełni usatysfakcjonowani z aranżacji, którą dla nich wykonałam.

Moimi Klientami są przeważnie prywatni inwestorzy, ale mam w swoim dorobku również stacje benzynowe, gabinety lekarskie, lokale biurowe, sklepy, restauracje, kawiarnie i puby. Moje biuro mieści się w Tucznie w województwie zachodniopomorskim, ale prowadzę projekty wnętrz na terenie całej Polski i za granicą.

Wycena projektu jest zawsze przygotowywana indywidualnie. Biorę pod uwagę różne czynniki, m.in. całkowity metraż lokalu, ilość i rodzaj pomieszczeń, stan lokalu (deweloperski/do remontu). Szacuję, ile pracy wymaga dana inwestycja. W celu przygotowania oferty proszę o przesłanie na adres e-mail rzutu lokalu z podanymi metrażami poszczególnych pomieszczeń oraz następujących informacji:
* czy ilość/funkcja pomieszczeń ma być taka sama czy inna w stosunku do przesłanego planu?
* czy projektem mają zostać objęte wszystkie pomieszczenia?
* czy lokal jest w stanie deweloperskim, w trakcie budowy czy z rynku wtórnego (do remontu)?
* w przypadku mieszkań – kiedy jest planowany termin odbioru; w przypadku domów jednorodzinnych – jaki jest aktualnie etap budowy?
– gdzie znajduje się lokal?
– czy projekt miałby być: online (na odległość), funkcjonalny, koncepcyjny, wykonawczy bez nadzoru autorskiego, wykonawczy z nadzorem autorskim, pod klucz?

Home staging to jedno z narzędzi marketingowych, które stosuje się przy sprzedaży lub wynajmie nieruchomości. Podstawową zasadą home stagingu jest osiągnięcie jak najwyższej ceny mieszkania przy jak najmniejszym nakładzie kosztów. Polega to na wprowadzeniu delikatnych zmian, najczęściej poprzez odpowiednią stylizację lub na wykonaniu inscenizacji pokazującej, jak dane pomieszczenie może wyglądać i jaką funkcję spełniać, jak również na pokazaniu walorów mieszkania.

Projekt zmian lokatorskich jest to dokumentacja projektowa (rysunki techniczne) dla dewelopera, na podstawie której dokona on w zakupionym przez nas mieszkaniu zmian budowalnych tj. ustawienia ścian i lokalizacji wszelkich instalacji (elektrycznych, hydraulicznych, wodno-kanalizacyjnych, wentylacji i CO). Projekt taki to nowy, dostosowany do własnych potrzeb, spersonalizowany układ funkcjonalny całego mieszkania. Projekt zmian lokatorskich, aby spełniał swoją rolę musi być zaplanowany przy kupnie mieszkania lub w trakcie (a najlepiej we wczesnym stadium) jego budowy.