Budowa domu czy generalny remont mieszkania wiąże się ze stresem. Mnogość zadań do zrealizowania potrafi ugasić zapał do dalszych prac. Wówczas warto skorzystać z możliwości, jaką daje nadzór autorski nad projektem. Praca projektanta nie ogranicza się wyłącznie do opracowania szkicu. Istotny jest także nadzór nad postępem prac, kontrola jakości wykonywanych robót i stały kontakt z kierownikiem budowy. Zakres nadzoru skrojony jest na indywidualne potrzeby i środki Klientów. Dzięki temu możesz być pewny, że projekt Twojego domu jest w najlepszych rękach, a szybki postęp prac przybliża Cię do urzeczywistnienia wizji.

Na czym polega nadzór autorski projektanta?

Nadzór autorski ostatnimi czasy stał się integralną częścią projektu własnego M. Te dwa elementy zaczynają składać się w obowiązkową całość, która ma same zalety. Nie każdy bowiem jest w stanie asertywnie nadzorować podwykonawców, zadbać o każdy detal i przewidzieć trudności czyhające za rogiem. Często podczas trwających prac nagle pojawiają się nieprzewidziane okoliczności, które obligują do zastosowania zmian w koncepcji wstępnego zamysłu. Dlatego właśnie w takich sytuacjach konieczny jest nadzór autorski projektanta. Nadzór projektowy jest czynnością sprawowaną przez autora projektu, polegającą na sprawdzaniu zgodności trwających prac z finalnym efektem dokumentacji projektowej.

Działania te umożliwiają także wprowadzenie ewentualnych rozwiązań zamiennych do pierwotnego szkicu. Zadania architekta sprowadzają się do przejęcia na siebie wszelkich uzgodnień i obowiązków związanych z wykończeniem nieruchomości. To znacznie oszczędza czas, pieniądze i nerwy właścicieli mieszkania. Podejmując się budowy domu, można nie zdawać sobie sprawy, jak wiele czynności jest koniecznych do doprowadzenia go do stanu używalności. Sam projekt jest zaledwie początkiem wyzwania, a zabawa zaczyna się podczas jego realizacji. Doświadczenie i wiedza architekta znacznie przyśpieszają prace, a szybkość w podejmowaniu decyzji rozwiązuje wszelkie wątpliwości właścicieli. Pomoc architekta w nadzorowaniu prac budowlanych jest więc nieoceniona.

Powierz nadzór projektowy w dobre ręce

W dzisiejszych czasach nadzór projektowy to swego rodzaju standard i niepodważalna wygoda. Ilość zaoszczędzonego czasu i pieniędzy jest wprost proporcjonalna do świętego spokoju, a o taki zawsze trudno podczas realizacji wymarzonej inwestycji. Skoro kontrola jest najdoskonalszą formą zaufania, to jest ona niezbędna podczas współpracy architekta z kierownikiem budowy i jego zespołem. Nieustanna opieka i nadzór nad projektem to spokój Inwestora i satysfakcja projektanta.

FAQ APRO Design

Jeśli Państwo potrzebujecie jedynie projekt funkcjonalny lub projekt koncepcyjny – jest taka możliwość.

Tak, nasza pracownia wykonuje również aranżacje wnętrz dla pojedynczych pomieszczeń.

Czas wykonania projektu jest zależny od wielkości projektowanego metrażu oraz kubatury, od rodzaju projektu oraz stylu aranżacji. Wykonanie projektu wykonawczego trwa dłużej, szybciej zaś tworzy się projekt koncepcyjny. Więcej czasu należy z reguły poświęcić aranżacji z elementami klasycznymi, natomiast krócej i sprawniej trwa projektowanie wnętrza w stylu nowoczesnym. Termin ukończenia projektu wnętrz podajemy Państwu podczas podpisywania umowy, po wspólnym ustaleniu warunków współpracy.

Jeśli mają Państwo wątpliwości czy styl wnętrza, jaki chcieliby Państwo uzyskać jest możliwy do zaprojektowania, pytając o ofertę cenową proszę o dołączenie 2-3 zdjęć wnętrz, które Państwu się podobają. Zawsze staram się, aby moi Klienci byli w pełni usatysfakcjonowani z aranżacji, którą dla nich wykonałam.

Moimi Klientami są przeważnie prywatni inwestorzy, ale mam w swoim dorobku również stacje benzynowe, gabinety lekarskie, lokale biurowe, sklepy, restauracje, kawiarnie i puby. Moje biuro mieści się w Tucznie w województwie zachodniopomorskim, ale prowadzę projekty wnętrz na terenie całej Polski i za granicą.

Wycena projektu jest zawsze przygotowywana indywidualnie. Biorę pod uwagę różne czynniki, m.in. całkowity metraż lokalu, ilość i rodzaj pomieszczeń, stan lokalu (deweloperski/do remontu). Szacuję, ile pracy wymaga dana inwestycja. W celu przygotowania oferty proszę o przesłanie na adres e-mail rzutu lokalu z podanymi metrażami poszczególnych pomieszczeń oraz następujących informacji:
* czy ilość/funkcja pomieszczeń ma być taka sama czy inna w stosunku do przesłanego planu?
* czy projektem mają zostać objęte wszystkie pomieszczenia?
* czy lokal jest w stanie deweloperskim, w trakcie budowy czy z rynku wtórnego (do remontu)?
* w przypadku mieszkań – kiedy jest planowany termin odbioru; w przypadku domów jednorodzinnych – jaki jest aktualnie etap budowy?
– gdzie znajduje się lokal?
– czy projekt miałby być: online (na odległość), funkcjonalny, koncepcyjny, wykonawczy bez nadzoru autorskiego, wykonawczy z nadzorem autorskim, pod klucz?

Home staging to jedno z narzędzi marketingowych, które stosuje się przy sprzedaży lub wynajmie nieruchomości. Podstawową zasadą home stagingu jest osiągnięcie jak najwyższej ceny mieszkania przy jak najmniejszym nakładzie kosztów. Polega to na wprowadzeniu delikatnych zmian, najczęściej poprzez odpowiednią stylizację lub na wykonaniu inscenizacji pokazującej, jak dane pomieszczenie może wyglądać i jaką funkcję spełniać, jak również na pokazaniu walorów mieszkania.

Projekt zmian lokatorskich jest to dokumentacja projektowa (rysunki techniczne) dla dewelopera, na podstawie której dokona on w zakupionym przez nas mieszkaniu zmian budowalnych tj. ustawienia ścian i lokalizacji wszelkich instalacji (elektrycznych, hydraulicznych, wodno-kanalizacyjnych, wentylacji i CO). Projekt taki to nowy, dostosowany do własnych potrzeb, spersonalizowany układ funkcjonalny całego mieszkania. Projekt zmian lokatorskich, aby spełniał swoją rolę musi być zaplanowany przy kupnie mieszkania lub w trakcie (a najlepiej we wczesnym stadium) jego budowy.