Oferuję różne możliwości współpracy w zakresie projektowania i aranżacji wnętrz. Rodzaj usług pracowni APRO Design uzależniony jest od oczekiwań i potrzeb Klientów.
Specjalizuję się w projektowaniu obiektów prywatnych (domy i mieszkania), komercyjnych (sklepy, restauracje, kawiarnie, kluby, hotele) jak i biurowych oraz użyteczności publicznej (przychodnie, gabinety lekarskie, dentystyczne, kosmetyczne, salony fryzjerskie).

Zakres usług:

* projekt funkcjonalny 2D
* projekt koncepcyjny 3D
* projekt koncepcyjny ze zmianami lokatorskimi dla dewelopera
* projekt wykonawczy bez nadzoru autorskiego
* projekt wykonawczy z nadzorem autorskim (różne formy)
* realizacja „pod klucz”
* projekt online dla inwestycji krajowych lub zagranicznych
* home staging, czyli przygotowanie nieruchomości do szybkiej i zyskownej
sprzedaży

Na każdym etapie wykonywania projektów mają Państwo pełną swobodę zgłaszania uwag. Zdaję sobie sprawę, że czasami ciężko jest wyobrazić sobie, jak mieszkanie bądź dom będą wyglądały po realizacji projektu. Z tego powodu świetnym pomysłem są proponowane przeze mnie wizualizacje nowoczesnych wnętrz wykonywane z użyciem profesjonalnego oprogramowania.

Architekt wnętrz – projekty

Stawiam przede wszystkim na Państwa zadowolenie, dlatego wykonując projekt, chętnie uwzględnię wszelkie wskazówki i preferencje. Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że trendy na rynku stale się zmieniają. Zapewniam jednak, że zawsze jestem na bieżąco. Dzięki temu oferuję projektowanie nowoczesnych wnętrz, które zaskakują nie tylko względem wizualnym, ale też komfortem użytkowania.

Indywidualne projekty domów nowoczesnych to idealna propozycja dla wszystkich osób, które chcą mieć wpływ na wygląd swojego miejsca zamieszkania. Oczywiście, jeśli nie mają Państwo obecnie pomysłów w tej kwestii, podsunę kilka ciekawych propozycji, bazując na moim doświadczeniu i warunkach danej powierzchni.

Stawiam na wygodę, dlatego jestem w stanie zapewnić komfort nawet na niewielkich powierzchniach, które wymagają projektowania o maksymalnej dokładności. Jestem zawsze elastyczna i otwarta na różnego rodzaju pomysły, nie boję się realizacji nawet najbardziej skomplikowanych projektów.

Projektowanie nowoczesnych wnętrz może znacznie wpłynąć na wartość remontowanego mieszkania, co jest szczególnie istotne na rynku deweloperskim.

PONIŻEJ TABELA OPISUJĄCA W SKRÓCIE RODZAJE USŁUG ORAZ ZWIĄZANE Z NIMI POSCZEGÓLNE ETAPY

Etapy APRO Design

8 kroków do wymarzonego projektu

(Realizacja usługi „Pod Klucz” zawiera rodzaje usług: Projekt Funkcjonalny 2D, Projekt koncepcyjny 3D, Projekt Wykonawczy Bez Nadzoru Autorskiego, Projekt Wykonawczy z Nadzorem Autorskim.)

Spotkanie 1

Na początku proponuję niezobowiązujące spotkanie, podczas którego przekażą mi Państwo swoje oczekiwania co do projektu i preferencje odnośnie wnętrz, terminów, budżetu itp.

Oferta

Po spotkaniu przesyłam Państwu e-mailem swoją ofertę współpracy.
Jeśli moja propozycja zostanie przez Państwa zaakceptowana, przesyłam drogą elektroniczną umowę na wykonanie wybranego przez Państwa rodzaju projektu.

Spotkanie 2

W idealnym scenariuszu, kolejne spotkanie powinno odbyć się na placu budowy, którego dotyczyć ma projekt. Jeśli to możliwe – czyli budynek już stoi i są wewnątrz wykonane tynki i wylewki – zaczynam wówczas pracę od wizji lokalnej, pomiarów oraz wykonania zdjęć. Jeśli zaś pomiar nie jest możliwy, pracuję początkowo na bazie dokumentacji architektonicznej oraz zdjęć. Natomiast inwentaryzację pomieszczeń wykonuję później, przed stworzeniem dokumentacji technicznej. Ustalamy wspólnie ogólną ścieżkę projektu, czyli założenia funkcjonalne (funkcja poszczególnych pomieszczeń, lista elementów, które muszą się znaleźć we wnętrzu, preferencje dotyczące poszczególnych stref).

Funkcjonalność w 2D

Po określeniu Państwa potrzeb przygotowuję kilka wariantów projektów funkcjonalnych prezentowanych na rzutach 2D z określeniem ogólnych wymiarów, ustawienia ścian oraz poszczególnych elementów wnętrza. Wspólnie omawiamy przestawione koncepcje i wybieramy najlepszy wariant.

Koncepcja w 3D - wizualizacje

Po zaakceptowaniu przez Państwa ogólnego układu funkcjonalnego pomieszczeń rozpoczyna się kolejny etap prac projektowanych. Na tym etapie przygotowuję i przedstawiam foto-realistyczne aranżacje. Wizualizacje dają dokładniejszy pogląd na to, jak miałaby wyglądać przestrzeń wnętrza oraz jego kolorystyka. Na tym etapie prac zależy mi, aby zyskać Państwa całkowitą akceptację co do projektu. Obie strony powinny dojść do porozumienia zarówno w zakresie układu poszczególnych elementów wnętrza, jak również co do wyboru materiałów i kolorystyki. Czas trwania tego etapu będzie zależał od tempa podejmowania decyzji przez Państwa.

Dokumentacja techniczna i dostawcy

Po zakończeniu części twórczej przygotowuję i przedkładam Państwu całą niezbędną dokumentację, która tłumaczy twórczą wizję na język techniczny. Otrzymują Państwo rzuty z wymiarami, rozwinięcia ścian z siatkami glazurniczymi, rysunki rozmieszczenia punktów oświetleniowych, gniazdek, włączników, rozmieszczenie punktów hydraulicznych, projekty mebli, wyliczenia ilościowe, zestawienie materiałów i wyposażenia. W Projekcie finalnym znajdą Państwo przykładowe linki do sklepów internetowych oraz adresy miejsc do dokonania zakupów, dane kontaktowe proponowanych wykonawców oraz dostawców. Prawidłowo wykonana dokumentacja techniczna umożliwia poprawne zrealizowanie założeń projektowych przez wykonawców.

Nadzór nad realizacją

To ostatni etap, w którym nadzoruję prace wykonawców, aby zachować pełną zgodność z projektem. W momencie pełnienia nadzoru autorskiego reprezentuję Państwa na budowie. Jestem w stałym kontakcie z kierownikiem budowy i wykonawcami, przekazuję dokumentację i wszelkie jej objaśnienia.

Zakupy

Wychodząc naprzeciw Państwa potrzebom oferuję koordynowanie zakupów i dostaw materiałów wymienionych w zaakceptowanym przez Państwa zestawieniu materiałowym.
Sprawuję kontrolę nad harmonogramami prac wraz z zakupami, zapewniając płynność i koordynacje wszystkich działań wchodzących w skład procesu wykonawczego.
Nadzór nad zakupami prowadzę aż do zakończenia wszystkich ustalonych z Klientem prac budowlanych wraz z organizacją ekipy sprzątającej na budowie.
Jak widać, projektowanie wnętrza jest procesem złożonym i wieloetapowym. Warto więc rozpocząć współpracę z projektantem możliwie najwcześniej, aby można było starannie i bez zbędnego stresu przejść przez wszystkie etapy prac projektowych.

Opisy wymienionych etapów pracy są poglądowe. Stanowią bazę i podstawowe wyobrażenie naszej współpracy. W zależności od potrzeb i okoliczności jest możliwość wdrożenia i dopasowania nowych zasad współdziałania.

PONIŻEJ TABELA OPISUJĄCA W SKRÓCIE RODZAJE USŁUG ORAZ ZWIĄZANE Z NIMI POSZCZEGÓLNE ETAPY

FAQ APRO Design

Jeśli Państwo potrzebujecie jedynie projekt funkcjonalny lub projekt koncepcyjny – jest taka możliwość.

Tak, nasza pracownia wykonuje również aranżacje wnętrz dla pojedynczych pomieszczeń.

Czas wykonania projektu jest zależny od wielkości projektowanego metrażu oraz kubatury, od rodzaju projektu oraz stylu aranżacji. Wykonanie projektu wykonawczego trwa dłużej, szybciej zaś tworzy się projekt koncepcyjny. Więcej czasu należy z reguły poświęcić aranżacji z elementami klasycznymi, natomiast krócej i sprawniej trwa projektowanie wnętrza w stylu nowoczesnym. Termin ukończenia projektu wnętrz podajemy Państwu podczas podpisywania umowy, po wspólnym ustaleniu warunków współpracy.

Jeśli mają Państwo wątpliwości czy styl wnętrza, jaki chcieliby Państwo uzyskać jest możliwy do zaprojektowania, pytając o ofertę cenową proszę o dołączenie 2-3 zdjęć wnętrz, które Państwu się podobają. Zawsze staram się, aby moi Klienci byli w pełni usatysfakcjonowani z aranżacji, którą dla nich wykonałam.

Moimi Klientami są przeważnie prywatni inwestorzy, ale mam w swoim dorobku również stacje benzynowe, gabinety lekarskie, lokale biurowe, sklepy, restauracje, kawiarnie i puby. Moje biuro mieści się w Tucznie w województwie zachodniopomorskim, ale prowadzę projekty wnętrz na terenie całej Polski i za granicą.

Wycena projektu jest zawsze przygotowywana indywidualnie. Biorę pod uwagę różne czynniki, m.in. całkowity metraż lokalu, ilość i rodzaj pomieszczeń, stan lokalu (deweloperski/do remontu). Szacuję, ile pracy wymaga dana inwestycja. W celu przygotowania oferty proszę o przesłanie na adres e-mail rzutu lokalu z podanymi metrażami poszczególnych pomieszczeń oraz następujących informacji:
* czy ilość/funkcja pomieszczeń ma być taka sama czy inna w stosunku do przesłanego planu?
* czy projektem mają zostać objęte wszystkie pomieszczenia?
* czy lokal jest w stanie deweloperskim, w trakcie budowy czy z rynku wtórnego (do remontu)?
* w przypadku mieszkań – kiedy jest planowany termin odbioru; w przypadku domów jednorodzinnych – jaki jest aktualnie etap budowy?
– gdzie znajduje się lokal?
– czy projekt miałby być: online (na odległość), funkcjonalny, koncepcyjny, wykonawczy bez nadzoru autorskiego, wykonawczy z nadzorem autorskim, pod klucz?

Home staging to jedno z narzędzi marketingowych, które stosuje się przy sprzedaży lub wynajmie nieruchomości. Podstawową zasadą home stagingu jest osiągnięcie jak najwyższej ceny mieszkania przy jak najmniejszym nakładzie kosztów. Polega to na wprowadzeniu delikatnych zmian, najczęściej poprzez odpowiednią stylizację lub na wykonaniu inscenizacji pokazującej, jak dane pomieszczenie może wyglądać i jaką funkcję spełniać, jak również na pokazaniu walorów mieszkania.

Projekt zmian lokatorskich jest to dokumentacja projektowa (rysunki techniczne) dla dewelopera, na podstawie której dokona on w zakupionym przez nas mieszkaniu zmian budowalnych tj. ustawienia ścian i lokalizacji wszelkich instalacji (elektrycznych, hydraulicznych, wodno-kanalizacyjnych, wentylacji i CO). Projekt taki to nowy, dostosowany do własnych potrzeb, spersonalizowany układ funkcjonalny całego mieszkania. Projekt zmian lokatorskich, aby spełniał swoją rolę musi być zaplanowany przy kupnie mieszkania lub w trakcie (a najlepiej we wczesnym stadium) jego budowy.