Projektowanie mieszkań jest dziedziną, w której warto postawić na usługi świadczone przez profesjonalistów. Tymczasem dopasowanie mieszkania do osoby niepełnosprawnej jest szczególnym zadaniem. Należy bowiem wziąć pod uwagę nie tylko jej potrzeby i gust, ale także to, by mieszkanie spełniało wymagania osób mających trudności w poruszaniu się. Nasi architekci zaprojektują dla Ciebie idealne mieszkanie, odpowiadające potrzebom niepełnosprawnych.

Mały i większy metraż

Duże powierzchnie zadecydowanie łatwiej jest zaadaptować w taki sposób, aby osoba niepełnosprawna mogła w łatwiejszy sposób poruszać się po mieszkaniu, a także korzystać z różnego rodzaju udogodnień. Projekt mieszkania dla niepełnosprawnych jest jednak znacznie bardziej problematyczny w sytuacji, gdy mamy do dyspozycji ograniczoną powierzchnię. Poza ustawieniem mebli czy innych niezbędnych sprzętów gospodarstwa domowego należy wygospodarować jak najwięcej przestrzeni wolnej, dla większego komfortu osoby niepełnosprawnej.

Odpowiednio zaaranżowane musi być całe mieszkanie – począwszy od przedpokoju, po łazienkę, kuchnię, salon i na sypialni skończywszy. Praktyczne rozwiązania muszą uwzględniać nietypowe potrzeby wynikające z niepełnosprawności. Dlatego dobrze powierzyć wykonanie projektu mieszkania profesjonalnym architektom wnętrz bez względu na to, jaką powierzchnię ma się do zaaranżowania.

Dlaczego warto nam zaufać?

Architekt wnętrz, który zaprojektuje mieszkanie dla osoby niepełnosprawnej, powinien posiadać dużą wiedzęi doświadczenie związane z potrzebami wynikającymi z różnego rodzaju niepełnosprawności. Dobry architekt może poszczycić się gronem zadowolonych klientów, którzy dzięki wdrożonym rozwiązaniom cieszą się z wygodnego i pięknego mieszkania. Projekt mieszkania dla niepełnosprawnych musi bowiem zakładać nie tylko komfortowe dla nich rozwiązania, ale i odpowiadać ich osobistym potrzebom. Każdy z nas chce przecież mieszkać w miejscu, które sprawia dobre wrażenie wizualne i wykorzystuje nowoczesne, ciekawe rozwiązania.

Oferujemy Ci doskonałej jakości usługi z zakresu projektowania mieszkań dla osób niepełnosprawnych, które świadczymy, mając świadomość ogromnej odpowiedzialności za powierzone do zaaranżowania powierzchnie. Staramy się dopasować rozwiązania praktyczne do potrzeb prywatnych właścicieli, tak aby mogli się cieszyć z atrakcyjnych wnętrz swojego mieszkania. Zadowolenie naszych klientów jest dla nas priorytetem, zatem do każdego projektu podchodzimy indywidualnie i uwzględniamy sugestie klienta, a także doradzamy w wyborze najlepszych rozwiązań.

FAQ APRO Design

Jeśli Państwo potrzebujecie jedynie projekt funkcjonalny lub projekt koncepcyjny – jest taka możliwość.

Tak, nasza pracownia wykonuje również aranżacje wnętrz dla pojedynczych pomieszczeń.

Czas wykonania projektu jest zależny od wielkości projektowanego metrażu oraz kubatury, od rodzaju projektu oraz stylu aranżacji. Wykonanie projektu wykonawczego trwa dłużej, szybciej zaś tworzy się projekt koncepcyjny. Więcej czasu należy z reguły poświęcić aranżacji z elementami klasycznymi, natomiast krócej i sprawniej trwa projektowanie wnętrza w stylu nowoczesnym. Termin ukończenia projektu wnętrz podajemy Państwu podczas podpisywania umowy, po wspólnym ustaleniu warunków współpracy.

Jeśli mają Państwo wątpliwości czy styl wnętrza, jaki chcieliby Państwo uzyskać jest możliwy do zaprojektowania, pytając o ofertę cenową proszę o dołączenie 2-3 zdjęć wnętrz, które Państwu się podobają. Zawsze staram się, aby moi Klienci byli w pełni usatysfakcjonowani z aranżacji, którą dla nich wykonałam.

Moimi Klientami są przeważnie prywatni inwestorzy, ale mam w swoim dorobku również stacje benzynowe, gabinety lekarskie, lokale biurowe, sklepy, restauracje, kawiarnie i puby. Moje biuro mieści się w Tucznie w województwie zachodniopomorskim, ale prowadzę projekty wnętrz na terenie całej Polski i za granicą.

Wycena projektu jest zawsze przygotowywana indywidualnie. Biorę pod uwagę różne czynniki, m.in. całkowity metraż lokalu, ilość i rodzaj pomieszczeń, stan lokalu (deweloperski/do remontu). Szacuję, ile pracy wymaga dana inwestycja. W celu przygotowania oferty proszę o przesłanie na adres e-mail rzutu lokalu z podanymi metrażami poszczególnych pomieszczeń oraz następujących informacji:
* czy ilość/funkcja pomieszczeń ma być taka sama czy inna w stosunku do przesłanego planu?
* czy projektem mają zostać objęte wszystkie pomieszczenia?
* czy lokal jest w stanie deweloperskim, w trakcie budowy czy z rynku wtórnego (do remontu)?
* w przypadku mieszkań – kiedy jest planowany termin odbioru; w przypadku domów jednorodzinnych – jaki jest aktualnie etap budowy?
– gdzie znajduje się lokal?
– czy projekt miałby być: online (na odległość), funkcjonalny, koncepcyjny, wykonawczy bez nadzoru autorskiego, wykonawczy z nadzorem autorskim, pod klucz?

Home staging to jedno z narzędzi marketingowych, które stosuje się przy sprzedaży lub wynajmie nieruchomości. Podstawową zasadą home stagingu jest osiągnięcie jak najwyższej ceny mieszkania przy jak najmniejszym nakładzie kosztów. Polega to na wprowadzeniu delikatnych zmian, najczęściej poprzez odpowiednią stylizację lub na wykonaniu inscenizacji pokazującej, jak dane pomieszczenie może wyglądać i jaką funkcję spełniać, jak również na pokazaniu walorów mieszkania.

Projekt zmian lokatorskich jest to dokumentacja projektowa (rysunki techniczne) dla dewelopera, na podstawie której dokona on w zakupionym przez nas mieszkaniu zmian budowalnych tj. ustawienia ścian i lokalizacji wszelkich instalacji (elektrycznych, hydraulicznych, wodno-kanalizacyjnych, wentylacji i CO). Projekt taki to nowy, dostosowany do własnych potrzeb, spersonalizowany układ funkcjonalny całego mieszkania. Projekt zmian lokatorskich, aby spełniał swoją rolę musi być zaplanowany przy kupnie mieszkania lub w trakcie (a najlepiej we wczesnym stadium) jego budowy.