Projekt salonu połączonego z jadalnią i kuchnią

Projekt salonu połączonego z jadalnią i kuchnią wykreowane dla wyjątkowej osoby o sprecyzowanych wymaganiach estetycznych: lubiącą proste, nowoczesne, wyważone kolorystyczne rozwiązania: raczej ciepłe niż chłodne, z prośbą o uzyskanie złudzenia możliwie jak największej przestrzeni.
Należało zmierzyć się przede wszystkim z osiągnięciem tej przestrzeni, gdyż wnętrza tego domu sięgają „aż” 2,4m. Metraż salonu, jadalni i kuchni to 37m2 – nie duży, ale też nie mały.
Wnętrza do zaprojektowania nie były specjalnie wymagające, gdyż jak wiadomo nowoczesna architektura charakteryzuje się przede wszystkim prostymi detalami lub w zasadzie ich brakiem, a więc odczucie większej powierzchni jakby samo się dzięki temu tworzy. Wyzwaniem było więc podwyższenie pomieszczeń. Fizycznie było to niemożliwe ze względów technicznych. Zastosowanie sufitu napinanego z funkcją lustra oraz sufitu napinanego świecącego całą powierzchnią dało świetne złudzenie wystarczająco wysokiego pomieszczenia.
Dominują tu szarości, czerń i biel tworzące neutralne tło do chłodnego kamienia i różnych odcieni błękitu, które zostały przełamane ciepłym malunkiem drewna znajdującego się na podłodze i stolarskich zabudowach.
Kuchnia przede wszystkim funkcjonalna, czyli bardzo przemyślana pod względem ergonomicznym. Bezpieczeństwo i efektywność pracy to kluczowa wartość kuchni. Wszystko jest w zasięgu ręki oraz wzroku. Zlew, blat, lodówka oraz kuchenka ustawiona tak aby nie trzeba było biegać po kuchni by z nich skorzystać.
Wysokość blatu dostosowana do wzrostu właściciela. Przestrzeń między blatem, a szafkami również odpowiednia – zapewniająca wygodną pracę. Kuchnia utrzymana w klimacie minimalistycznym z frontami szafek pół na pół: biały połysk dla uzyskania optycznie powiększonego wnętrza oraz drewno dla ocieplenia klimatu. Szafki i szuflady wyposażone w najnowocześniejszy mechaniczny osprzęt, dzięki którym meble otwierają się bez uchwytów za pomocą funkcji tip-on Blumotion, czyli delikatne naciśnięcie otwiera szafki i szuflady, natomiast delikatne pchnięcie płynnie je zamyka.

JADALNIA KUCHNIA_4
JADALNIA KUCHNIA_6
JADALNIA KUCHNIA_8
JADALNIA KUCHNIA_2
JADALNIA KUCHNIA_3
JADALNIA KUCHNIA_7