Sypialnia z garderobą – minimalizm ze szczyptą egzotyki

Właścicielka sypialni marzyła o tym, aby znalazły się w niej: duże łóżko, toaletka oraz garderoba. Zrealizowanie wszystkich tych pragnień wiązało się z całkowitym przearanżowaniem układu pomieszczeń starego domu, którego wnętrza zmieniły położenie oraz pierwotne kształty. Dzięki innemu rozmieszczeniu ścian działowych wszystko o czym marzyła pani inwestor zostało uwzględnione.

Przestrzeń została zaprojektowana przede wszystkim w taki sposób, aby było ustawnie i ergonomicznie.

Pokój został ubrany w tapety imitujące zamsz, jak również w tapicerowane welurowym materiałem panele ścienne, które po długim panowaniu minimalizmu wydały się dla nas ciekawą odskocznią i dodały wnętrzu wrażenia przytulności, ciepła i miękkości. Za tym rozwiązaniem zadecydowały nie tylko względy estetyczne. Dzięki panelom uzyskaliśmy lepszą izolację akustyczną, która ma za zadanie chronić śpiących właścicieli przed hałasami dobiegającymi z łazienki znajdującej się za „panelową ścianą”.

Domownicy kochają podróże do egzotycznych krajów, jak również europejską nowoczesność, dlatego też moim zadaniem było zaaranżować wnętrze, które będzie łączyło proste formy z delikatnym powiewem egzotycznego orientu. Zależało nam na zgrabnym dograniu tych stylów, w taki sposób, aby nie czuć było przesady i nadmiaru przytłaczających dekoracji. Intensywne barwy pościeli, klosze z bursztynowego szkła wiszące nad nocnymi szafkami oraz ażurowe drzwi przesuwne do garderoby z lśniącymi lusterkami przywołują skojarzenia z odległą i orientalną kulturą Indii, Japonii, Maroka i wysp Indonezji.

Pozostałe elementy aranżacji są proste w formie, a więc nawiązujące do nowoczesnego stylu, w którym barwą dominującą stała się biel, szarości i rozjaśnione ecru na ścianach zestawione z różnymi odcieniami drewna. Istotna rolę odgrywa w tej przestrzeni oświetlenie nadające jej wymiaru dekoracyjnego.

SYPIALNIA-KAROLINA_WRÓBLEWSKA_8
SYPIALNIA-KAROLINA_WRÓBLEWSKA_13
SYPIALNIA-KAROLINA_WRÓBLEWSKA_11
SYPIALNIA-KAROLINA_WRÓBLEWSKA_12
SYPIALNIA-KAROLINA_WRÓBLEWSKA_14