Do Tuczna przywiodło nas ogłoszenie o sprzedaży nieruchomości, która wstępnie mogłaby spełniać nasze oczekiwania

W roku 2007 byliśmy na etapie szukania domu, do którego moglibyśmy się od razu wprowadzić. Ważna była dla nas lokalizacja. Nieruchomość miała znajdować się pomiędzy naszymi rodzinnymi domami, między Ełkiem, a Gorzowem Wlkp. W tamtym czasie wynajmowaliśmy mieszkanie w Warszawie. Ja byłam na początku pierwszej ciąży i pracowałam w warszawskiej firmie, jako architekt projektując głównie warszawskie biura, a mój mąż rozkręcał swój biznes związany z remontami i wykończeniami wnętrz. Wiodło nam się dobrze, mieliśmy swoich klientów, byliśmy już dość dobrze ustawieni na tamtejszym rynku. Stwierdziliśmy jednak, że lepszym rozwiązaniem dla nas, jako rodziny byłoby znalezienie miejsca, gdzie życie płynęłoby spokojniej, gdzie nie musielibyśmy tracić zbyt dużo czasu na dojazdy do pracy i większe zakupy. Zależało nam na życiu rodzinnym i tym, by mieć więcej czasu dla siebie i dzieci, żeby wszystkie najważniejsze instytucje i ośrodki były blisko: przedszkole, szkoła, poczta, urząd, kościół itp. Tuczno okazało się właśnie takim miejscem, gdzie wszystko jest na przysłowiowe „wyciagnięcie ręki”.

Kiedy przyjechaliśmy do Tuczna był początek wiosny. Natura budziła się do życia, wokoło pachniało świeżą roślinnością, ptaki śpiewały, świeciło słońce – było po prostu pięknie. Kiedy dotarliśmy do starego domu z ogłoszenia i mimo tego, że wymagał gruntownego remontu to wiedzieliśmy już, że to miejsce, ten dom jest dla nas. Czuliśmy, jakby on po prostu czekał na nas, a my na niego.

I tak się zaczęło…

Malowniczy krajobraz

Zauroczyłam się Tucznem i jego okolicą również ze względu na malowniczy krajobraz, który daje możliwość życia blisko z naturą oraz szansę na prowadzenie zdrowego, aktywnego stylu życia, na którym mi zależało.

Zawsze interesowałam się sportem, kochałam pływać, jeździć rowerem, uprawiać nordic walking, jeździć konno, spacerować po lasach, malować obrazy na łonie natury. Wprowadzając się do Tuczna wiedziałam o tym, że będę mogła robić wszystko co sprawia mi ogromna radość, więc było duże prawdopodobieństwo, że będę tu szczęśliwa.(i stało się tak – JESTEM SZCZĘŚLIWA🙂)

Trzy jeziora znajdujące się w samym Tucznie: Tuczno, Liptowskie i Zamkowe oraz okoliczne, jak np. jezioro Bytyń Wielki umożliwiają: pływanie, morsowanie, nurkowanie i łowienie ryb, żeglowanie, pływanie łódkami lub kajakami itp.

Dla osób, którzy uwielbiają szukać skarbów natury niewątpliwą atrakcją są lasy obfitujące w różnego rodzaju grzyby: podgrzybki, borowiki, koźlarze, kurki, maślaki czy rydze.

Zabytki

Tuczno może poszczycić się kilkoma zabytkami, które przetrwały okres II wojny światowej:

• Zamek Wedlów

• Kościół Wniebowzięcia NMP

• Kuria – dom zwany Kurią pochodzi z XVIII wieku, mieści się przed bramą wjazdową do Zamku,

• Kapliczka św. Jerzego – zbudowana w I połowie XVII wieku, znajduje się na niewielkim wzgórzu w południowej części miasta.

• Układ urbanistyczny dawnego miasta

• Kompleks umocnień Wału Pomorskiego

• Cmentarz żydowski

FAQ APRO Design

Jeśli Państwo potrzebujecie jedynie projekt funkcjonalny lub projekt koncepcyjny – jest taka możliwość.

Tak, nasza pracownia wykonuje również aranżacje wnętrz dla pojedynczych pomieszczeń.

Czas wykonania projektu jest zależny od wielkości projektowanego metrażu oraz kubatury, od rodzaju projektu oraz stylu aranżacji. Wykonanie projektu wykonawczego trwa dłużej, szybciej zaś tworzy się projekt koncepcyjny. Więcej czasu należy z reguły poświęcić aranżacji z elementami klasycznymi, natomiast krócej i sprawniej trwa projektowanie wnętrza w stylu nowoczesnym. Termin ukończenia projektu wnętrz podajemy Państwu podczas podpisywania umowy, po wspólnym ustaleniu warunków współpracy.

Jeśli mają Państwo wątpliwości czy styl wnętrza, jaki chcieliby Państwo uzyskać jest możliwy do zaprojektowania, pytając o ofertę cenową proszę o dołączenie 2-3 zdjęć wnętrz, które Państwu się podobają. Zawsze staram się, aby moi Klienci byli w pełni usatysfakcjonowani z aranżacji, którą dla nich wykonałam.

Moimi Klientami są przeważnie prywatni inwestorzy, ale mam w swoim dorobku również stacje benzynowe, gabinety lekarskie, lokale biurowe, sklepy, restauracje, kawiarnie i puby. Moje biuro mieści się w Tucznie w województwie zachodniopomorskim, ale prowadzę projekty wnętrz na terenie całej Polski i za granicą.

Wycena projektu jest zawsze przygotowywana indywidualnie. Biorę pod uwagę różne czynniki, m.in. całkowity metraż lokalu, ilość i rodzaj pomieszczeń, stan lokalu (deweloperski/do remontu). Szacuję, ile pracy wymaga dana inwestycja. W celu przygotowania oferty proszę o przesłanie na adres e-mail rzutu lokalu z podanymi metrażami poszczególnych pomieszczeń oraz następujących informacji:
* czy ilość/funkcja pomieszczeń ma być taka sama czy inna w stosunku do przesłanego planu?
* czy projektem mają zostać objęte wszystkie pomieszczenia?
* czy lokal jest w stanie deweloperskim, w trakcie budowy czy z rynku wtórnego (do remontu)?
* w przypadku mieszkań – kiedy jest planowany termin odbioru; w przypadku domów jednorodzinnych – jaki jest aktualnie etap budowy?
– gdzie znajduje się lokal?
– czy projekt miałby być: online (na odległość), funkcjonalny, koncepcyjny, wykonawczy bez nadzoru autorskiego, wykonawczy z nadzorem autorskim, pod klucz?

Home staging to jedno z narzędzi marketingowych, które stosuje się przy sprzedaży lub wynajmie nieruchomości. Podstawową zasadą home stagingu jest osiągnięcie jak najwyższej ceny mieszkania przy jak najmniejszym nakładzie kosztów. Polega to na wprowadzeniu delikatnych zmian, najczęściej poprzez odpowiednią stylizację lub na wykonaniu inscenizacji pokazującej, jak dane pomieszczenie może wyglądać i jaką funkcję spełniać, jak również na pokazaniu walorów mieszkania.

Projekt zmian lokatorskich jest to dokumentacja projektowa (rysunki techniczne) dla dewelopera, na podstawie której dokona on w zakupionym przez nas mieszkaniu zmian budowalnych tj. ustawienia ścian i lokalizacji wszelkich instalacji (elektrycznych, hydraulicznych, wodno-kanalizacyjnych, wentylacji i CO). Projekt taki to nowy, dostosowany do własnych potrzeb, spersonalizowany układ funkcjonalny całego mieszkania. Projekt zmian lokatorskich, aby spełniał swoją rolę musi być zaplanowany przy kupnie mieszkania lub w trakcie (a najlepiej we wczesnym stadium) jego budowy.