Łazienka jest jednym z najistotniejszych pomieszczeń w mieszkaniu, dlatego przy wykończeniu mieszkania należy poświecić jej szczególną uwagę, tak, aby spełniała funkcję użytkową oraz estetyczną. Styl klasyczny „lubi” dobre jakościowo materiały, które będą służyły swoim właścicielom przez wiele lat i nigdy nie przestaną być modne. Wybierając taką stylistykę, zapewnimy łazience elegancję i ponadczasowość.

Czym charakteryzuje się łazienka klasyczna?

Łazienkę klasyczną poznajemy po kolorach i użytych materiałach. Razem tworzą zgrabną przestrzeń, a szczególnie wyróżniają się:

• armatura łazienkowa – w stylu klasycznym wykonywana jest z jednych z najlepszych jakościowo materiałów, trwałych i eleganckich w nieśmiertelnej bieli. Jeśli dysponujemy dużą przestrzenią, zadbajmy, aby w łazience znalazła się wanna i prysznic. Najpiękniej wygląda wanna wolno stojąca, którą możemy umieścić na samym środku łazienki. Wybierając wannę, warto wybrać model z nóżkami podkreślającymi retro styl;

• baterie łazienkowe – do klasycznej łazienki wybierzmy dobre jakościowo nowoczesne baterie termostatyczne w stylu retro np. z gałeczkami, w srebrnej lub złotej kolorystyce;

• meble – to ważny akcent dopełniający wnętrze. Klasyczne meble stworzone są z naturalnych materiałów, posiadają zdobione fronty i uchwyty, a powinny pomieścić wszystkie kosmetyki i sprawić, abyś poczuł się jak w królewskiej komnacie;

• oświetlenie włazience klasycznej – aranżacja powinna być subtelna i zapewnić ciepły, przyjazny klimat. Można pokusić się o zdobiony, kryształowy żyrandol lub o ażurowe plafony, lub kinkiety. Ustawione w sąsiedztwie lustra spotęgują piękny efekt;

• lustra w klasycznej łazience oprawione są w dużą ramę z bogatymi zdobieniami. Rama może być w kolorystyce złotej, srebrnej lub drewniana.

Kamień naturalny - trwały i zawsze modny

Kamień naturalny to idealny surowiec na podłogę i ściany klasycznej łazienki. Świetnie sprawdzi się w pomieszczeniu, w którym lubi osadzać się woda i para wodna, a dodatkowo zapewnia wspaniałe walory estetyczne. Nieśmiertelny biały marmur doskonale będzie się komponował w każdym stylu, co jest nieocenioną cechą, jeśli będziesz chciał wyremontować łazienkę i zmienić jej styl.

Marmur można połączyć z innymi kamieniami, drewnem, metalem, złoconymi elementami czy różnymi akcentami kolorystycznymi. Poza marmurem, na uwagę zasługują również ciepłe piaskowce czy granity. Nawet w małych łazienkach wykorzystanie kamienia naturalnego doda im klasy i elegancji. Można również pokusić się o tańsze płytki z charakterystycznymi żyłkami imitującymi kamień, których w sklepach jest ostatnio sporo. Dość łatwy efekt podłogi w stylu klasycznym uzyskamy także poprzez ułożenie w łazience płytek w nieśmiertelną szachownicę.

Styl klasyczny w łazience to duży wybór możliwości, brak zahamowań kolorystycznych czy wzorów. Ważne, aby efekt zapewniał harmonię, ład, spokój i elegancję.

FAQ APRO Design

Jeśli Państwo potrzebujecie jedynie projekt funkcjonalny lub projekt koncepcyjny – jest taka możliwość.

Tak, nasza pracownia wykonuje również aranżacje wnętrz dla pojedynczych pomieszczeń.

Czas wykonania projektu jest zależny od wielkości projektowanego metrażu oraz kubatury, od rodzaju projektu oraz stylu aranżacji. Wykonanie projektu wykonawczego trwa dłużej, szybciej zaś tworzy się projekt koncepcyjny. Więcej czasu należy z reguły poświęcić aranżacji z elementami klasycznymi, natomiast krócej i sprawniej trwa projektowanie wnętrza w stylu nowoczesnym. Termin ukończenia projektu wnętrz podajemy Państwu podczas podpisywania umowy, po wspólnym ustaleniu warunków współpracy.

Jeśli mają Państwo wątpliwości czy styl wnętrza, jaki chcieliby Państwo uzyskać jest możliwy do zaprojektowania, pytając o ofertę cenową proszę o dołączenie 2-3 zdjęć wnętrz, które Państwu się podobają. Zawsze staram się, aby moi Klienci byli w pełni usatysfakcjonowani z aranżacji, którą dla nich wykonałam.

Moimi Klientami są przeważnie prywatni inwestorzy, ale mam w swoim dorobku również stacje benzynowe, gabinety lekarskie, lokale biurowe, sklepy, restauracje, kawiarnie i puby. Moje biuro mieści się w Tucznie w województwie zachodniopomorskim, ale prowadzę projekty wnętrz na terenie całej Polski i za granicą.

Wycena projektu jest zawsze przygotowywana indywidualnie. Biorę pod uwagę różne czynniki, m.in. całkowity metraż lokalu, ilość i rodzaj pomieszczeń, stan lokalu (deweloperski/do remontu). Szacuję, ile pracy wymaga dana inwestycja. W celu przygotowania oferty proszę o przesłanie na adres e-mail rzutu lokalu z podanymi metrażami poszczególnych pomieszczeń oraz następujących informacji:
* czy ilość/funkcja pomieszczeń ma być taka sama czy inna w stosunku do przesłanego planu?
* czy projektem mają zostać objęte wszystkie pomieszczenia?
* czy lokal jest w stanie deweloperskim, w trakcie budowy czy z rynku wtórnego (do remontu)?
* w przypadku mieszkań – kiedy jest planowany termin odbioru; w przypadku domów jednorodzinnych – jaki jest aktualnie etap budowy?
– gdzie znajduje się lokal?
– czy projekt miałby być: online (na odległość), funkcjonalny, koncepcyjny, wykonawczy bez nadzoru autorskiego, wykonawczy z nadzorem autorskim, pod klucz?

Home staging to jedno z narzędzi marketingowych, które stosuje się przy sprzedaży lub wynajmie nieruchomości. Podstawową zasadą home stagingu jest osiągnięcie jak najwyższej ceny mieszkania przy jak najmniejszym nakładzie kosztów. Polega to na wprowadzeniu delikatnych zmian, najczęściej poprzez odpowiednią stylizację lub na wykonaniu inscenizacji pokazującej, jak dane pomieszczenie może wyglądać i jaką funkcję spełniać, jak również na pokazaniu walorów mieszkania.

Projekt zmian lokatorskich jest to dokumentacja projektowa (rysunki techniczne) dla dewelopera, na podstawie której dokona on w zakupionym przez nas mieszkaniu zmian budowalnych tj. ustawienia ścian i lokalizacji wszelkich instalacji (elektrycznych, hydraulicznych, wodno-kanalizacyjnych, wentylacji i CO). Projekt taki to nowy, dostosowany do własnych potrzeb, spersonalizowany układ funkcjonalny całego mieszkania. Projekt zmian lokatorskich, aby spełniał swoją rolę musi być zaplanowany przy kupnie mieszkania lub w trakcie (a najlepiej we wczesnym stadium) jego budowy.